לקביעת שיעור התקשרו: 050-7388770

אילוף כלבים מבוגרים

כל כלב בכל גיל אפשר ואפילו חשוב לאלף. בניגוד לסברה הרווחת שאי אפשר לאלף כלבים מעל גיל מסוים

כל כלב בכל גיל אפשרי וחשוב לאלף, כולל כלבים מבוגרים.

רבים נוטים לחשוב כי כלב מבוגר הוא כלב שהרגליו כבר מקובעים כל כך שאבדה כל תקווה לחנך אותו, גם הרגלים של כלב מבוגר אפשר לשנות ולשפר את איכות חייו באופן משמעותי.
הוכח מחקרית שאילוף כלב מבוגר מעורר אותו ברמה המנטאלית  ע"י הפעלת תאים אפורים במוח שהכלב הפסיק להשתמש בהם ויצירת עניין מחודש בחייו.
לדוגמא – אילוף משמעת בסיסי לכלבים שלא עברו אילוף מעולם או חזרה לאילוף משמעת בסיסי לכלבים מבוגרים שעברו אילוף כשהיו צעירים הכולל לימוד או שחזור פעולות כמו: רגלי, לא לזוז, חציית כבישים וכד' יסייעו  לכלבכם.

רגלי

מטרת תרגיל זה היא ללמד את הכלב שהאחריות לתשומת הלב היא עליו ולא על בעליו. פעילות זו דורשת מכלבנו המבוגר להיות בקשר עין איתנו ולהפעיל את הראש בזמן טיול.

לא לזוז

תרגיל זה הוא תרגיל משמעתי, התרגיל הזה יחזיר את כלבנו המבוגר לרמת משמעת ועבודה שהוא מזמן שכח או לא הכיר.

חציית כבישים

אחת הסכנות הגדולות ביותר לכלבים שלנו הוא הכביש, כלב לא מבין את הסכנה הזאת לכן האחריות עוברת אלינו לדאוג שהכלב לא ירד לכביש. בתרגיל חציית כביש נלמד או נאזכר את הכלבנו המבוגר שהוא לא חוצה כביש ללא פקודת בעליו. זהו תרגיל נוסף שיצריך מהכלב שלנו להפעיל את הראש ולשים לב לפרטים שהוא לא שם לב אליהם בזמן טיול.
אילוף כלב מבוגר מעורר אותו לא רק ברמה המנטאלית אלה גם ברמה הפיזית, תרגול תרגילי המשמעת כגון רגלי יגרמו לכלב להיות יותר בתנועה. במקרים רבים אנשים נוטים להניח לכלב מבוגר מתוך התחשבות, בדרך זו אנו יוצרים מצב שבו הכלב שלנו בא בפחות אינטראקציה איתנו ומפסיד הנאה וזמן איכות איתנו, לכן יצירת עניין מחודש בחייו על ידי אילוף תיתן לכלבנו המבוגר תוספת משמעותית של הנאה וזמן איכות איתנו אחד על אחד.

ניתן לקבוע מפגש לאילוף הכלב בטלפון 050-7388770 או דרך עמוד צור הקשר באתר.

צור קשר