לקביעת שיעור התקשרו: 050-7388770

אילוף משמעת

אילוף כלבים למשמעת מתאים ורצוי לכל הכלבים מכל הגזעים ומכל הגילאים אבל לא לפני גיל חצי שנה

אילוף כלבים למשמעת מתאים ורצוי לכל הכלבים מכל הגזעים ומכל הגילאים אבל לא לפני גיל חצי שנה. חשוב לציין שמאוד לא מומלץ להתחיל אילוף כלבים למשמעת לפני גיל חצי שנה מהסיבה שכלב עובר מגיל 0 עד גיל שנה מה שאנחנו עוברים מגיל 0 עד גיל 15 מבחינת ההתבגרות שלו, לכן כל יום כל שבוע וכל חודש חשובים לנו, זאת אומרת שכלב לפני גיל חצי שנה לא בוגר מספיק לאילוף.

התחלת אילוף כלבים למשמעת לפני גיל חצי שנה יכולה לגרום לכלב בעיות התנהגותיות בהיותו בוגר. צריך לתת לכלב לפחות את חצי השנה הראשונה של חייו להיות גור.

אילוף כלבים למשמעת מורכב מהשלבים הבאים:

רגלי

מטרת תרגיל זה היא ללמד את הכלב שהאחריות לתשומת הלב היא עליו ולא על בעליו, הכלב יגיע למצב שבו הוא הולך ליד בעליו לבד מתוך הבנה רצון ובחירה אישית להיות ליד בעליו. הרבה כלבים מתאימים את עצמם למילה או לאורך רצועה מה שיוצר מצב שבו או שהכלב מחכה למילה כדי לעבוד ובשאר הזמן הוא לא בקשר עם בעליו או שהכלב מתאים את עצמו לאורך הרצועה, זה כלב שבעצם מוגבל לאורך הרצועה ולא באמת הולך ליד בעליו זאת אומרת שככול שהרצועה תהיה יותר ארוכה כך הכלב יהיה יותר רחוק מבעליו. ברגע שכלב מבין שהאחריות לתשומת הלב היא עליו הוא ממקם את עצמו לייד רגלו של בעליו ללא צורך במילים או רצועות מכיוון שזהו המקום היחידי שבו הכלב באמת יכול לדעת היכן בעליו ולאן הוא הולך על ידי קשר עין

לא לזוז בשלושה שלבים

תרגיל זה הוא תרגיל משמעתי מכיוון שעכשיו אנחנו דורשים מהכלב לעשות משהו שהוא נגד הטבע שלו אנחנו בעצם דורשים מהכלב לשבת ולא לזוז במקום שהוא בדרך כלל רגיל להיות משוחרר או לרוץ ולשחק (גינת כלבים למשל), במקום שאנחנו החלטנו ולזמן שאנחנו החלטנו תוך כדי התעלמות מגירויים חיצוניים. בשלב הראשון של התרגיל הזה הכלב יישאר במקומו בלי לזוז כשהוא קרוב אלינו. בשלב השני של התרגיל הזה הכלב יישאר במקומו מבלי לזוז בזמן שאנחנו נגדיל בהדרגתיות את המרחק מהכלב עד מצב שבו אנחנו ממש רחוקים אבל עדיין בקשר עין איתו. שני שלבים אלו יתנו לנו יכולת להגיע לשלב השלישי שבו הכלב יצטרך להישאר בלא לזוז גם כשהוא לא רואה אותנו.

חציית כבישים

אחת הסכנות הגדולות ביותר לכלבים שלנו היא הכביש, כלב לא מבין את הסכנה הזאת לכן האחריות לכך שהכלב לא ירד לכביש עוברת אלינו. בתרגיל חציית כביש נלמד את הכלב שלנו שהוא לא חוצה כביש ללא פקודת בעליו, בעצם הכלב שלנו ילמד שחציית כביש זו פקודה שבהעדר מי שייתן אותה הכלב לא יורד לכביש. גם אם אנחנו חצינו את הכביש הכלב יישאר מאחור ויחכה לפקודה לחצות. חשוב לציין שבתרגיל זה הכלב ילמד להגיע אל הכביש לעצור ולהתיישב מעצמו וללא פקודה ולחכות לפקודת החצייה. תרגיל זה הוא משמעתי כמו שאר התרגילים ודורש מהכלב תשומת לב לפרטים נוספים. המרכיב החשוב ביותר הוא שהכביש הוא החיים והמוות של הכלב ואם הכלב לומד שהוא לא חוצה כביש בשום מצב אלא אם קיבל פקודה לחצות אנחנו שומרים על חייו.

בוא אליי

בתרגיל זה נלמד את הכלב שלנו לציית לפקודת "בוא" בכל מצב גם אם הוא נמצא באמצע משחק אם כלבים אחרים או עסוק בפעילות אחרת. בניגוד לסברה הקיימת "בוא" / "אליי" הוא השיעור האחרון ולא הראשון בסדרת חינוך למשמעת. לכלב לא ממושמע אין רצון לעזוב משחק עם עשרה כלבים ולחזור אליכם כשאתם קוראים לו. תרגילי המשמעת מטרתם היא להרים את רמת המשמעת של כלבנו ולהקנות לנו כלי משמעתי שיתן לנו יכולת לקרוא לכלב שלנו ולדעת שהוא יעזוב הכל ויגיע מייד.

בתום האילוף נוכל  ללכת עם כלבנו ללא רצועה ועם שליטה מלאה בו.

כלב מאולף הוא כלב שחייו טובים יותר!

במהלך האילוף יינתן גם מענה בנושאים שמעניינים אתכם ותשובות לשאלות הקשורות להתנהגות הכלב שלכם.

ניתן לקבוע מפגש לאילוף הכלב בטלפון 050-7388770 או דרך עמוד צור הקשר באתר.

צור קשר